piątek, 31 marca 2017

Na bogato czyli mini produkcja kości słoniowej ;-)

Kto z nas nie marzy o pięknych ozdobach z kości słoniowej, które zdobiły by nasze szkatułki, herbaciarki, meble czy nawet albumy i kartki. Dzisiaj wraz z Agą Baraniak pokażemy wam, jak w prosty sposób stworzyć takie cuda w zaciszu swojego domu ;-)Do produkcji naszych ozdób z kości słoniowej będziemy potrzebować tak naprawdę tylko jeden produkt - PentArt Żywica Imitująca Kość Słoniową. 

W tym jednym zestawie otrzymujemy dwuskładnikową, płynną masę, odpowiednie miarki i mieszadła oraz szczegółową instrukcję, która dokładnie poprowadzi nas przez proces "produkcji" tej niezwykłej żywicy. Efekty są naprawdę fantastyczne, a otrzymana masa naprawdę świetnie imituje kość słoniową - w kolorze, wadze i fakturze. Ma piękny kremowy kolor, a do tego jest niesamowicie gładka i posiada lekki połysk, tak typowy dla kości słoniowej. Efekty świetnie widać na wykonanych ornamentach:


Aby otrzymać naszą żywicę, należy w proporcji jeden do jednego wymieszać dwa płyny - A i B - które załączone są do zestawu. UWAGA - ważne, aby płyny te naprawdę dobrze wymieszać, ponieważ źle wymieszana masa może miejscami nie zastygać. Masę po 15 minutach od zmieszania wlewamy do foremek, jeśli tak jak w poniższym przypadku, chcemy uzyskać określone ornamenty lub wlewamy ją do dowolnego pojemnika, jeśli chcemy ją później formować w dowolne kształty.
 

Masa po 40 minutach zastyga (pod wpływem powietrza - nie wymaga pieczenia), ale jest elastyczna - możemy ją jeszcze formować, jeśli np. chcemy nasze ornamenty wykorzystać do dekoracji obłych przedmiotów lub w przypadku gdy chcemy masę samodzielnie formować - możemy wtedy np. wałkować masę, kroić nożykiem (np. dla uzyskania koralików do biżuterii) lub nadawać jej dowolny kształt.

Po kolejnych 3 godzinach masa zastyga całkowicie i jest już bardzo twarda i sztywna. W tym przypadku, jeśli chcielibyśmy usunąć jakieś niedoskonałości, należy zetrzeć je bardzo drobnym papierem ściernym.

Masa zastyga oddając najmniejsze nawet szczegóły - nie jest istotne czy tworzysz grube ornamenty, drobne, bardzo szczegółowe przedmioty czy ażurowe serwetki - w każdym przypadku będziesz zadowolony z uzyskanych rezultatów!


3 komentarze:

  1. Świetna! Muszę wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O jacie:) Człowiek, to całe życie, każdego roku, każdego dnia się czegoś nowego, sympatycznego, przydatnego, pięknego może nauczyć :)

    OdpowiedzUsuń