wtorek, 28 marca 2017

Art Alchemy Wax czyli nowe woski Prima Marketing

W sklepie Fifi Rifi pojawiły się właśnie nowe woski od Prima Marketing - Art Alchemy. Występują one w trzech różnych wariantach - Brilliance, Metallique oraz Opal. Dzisiaj pokrótce wyjaśnimy wam jaka jest między nimi różnica.


Jak już wspomnieliśmy, nowe woski Primy występują w trzech różnych wariantach. Zaczniemy może od Metallique, czyli od metalicznych wosków. Są one bardzo zbliżone do Inki, czyli cechuje je wysokie napigmentowanie oraz metaliczny blask. Przy nakładaniu grubych warstw możemy otrzymać efekt metalu (przedmiot będzie wyglądał jak w całości wykonany z metalu) natomiast przy cienkich warstwach będziemy uzyskiwać metaliczną poświatę. Są dobrze kryjące, można je stosować zarówno na jasne jak i ciemne podłoże, po wyschnięciu są całkowicie permanentne. Szczególnie polecamy ten rodzaj wosków do mixed-media oraz do dekoracji mebli. Można je nakładać pędzlem, palcem, gąbkami jak i miękkimi szmatkami:

 

Kolejny rodzaj wosków - Opal Wax- czyli woski opalizujące. To bardzo ciekawy produkt, ponieważ nie jest on w pełni kryjący na jasnych powierzchniach - daje wtedy bardzo delikatne, świetliste, opalizujące poświaty (świetny przy delikatnych projektach), natomiast na ciemnych powierzchniach w pełni odkrywa nam swój kolor, dając dodatkowo opalizujący efekt. Można go zatem używać na dwa różne sposoby i uzyskać tym samym dwa zupełnie odmienne efekty - świetnie pokazane jest to na poniższym filmie. Podobnie jak woski metaliczne, woski opalizujące są po wyschnięciu całkowicie permanentne. Szczególnie polecamy ten rodzaj wosków do mixed-media oraz do dekoracji scrapbookowych projektów. Można je nakładać pędzlem, palcem, gąbkami jak i miękkimi szmatkami:

 

Woski Brilliance to woski bardzo zbliżone do Opal, są jednak znacznie ciemniejsze i są zdecydowanie bardziej lśniące niż opalizujące, w niektórych refleksach dając metaliczną poświatę. Tutaj również będę znacznie bardziej kolorowe na ciemnych tłach, niż na jasnych, jednak w przeciwieństwie do wosków Opal, na jasnych powierzchniach oprócz świetlistej poświaty, dają również delikatny kolor (są bardziej napigmentowane niż Opal, jednak posiadają zdecydowanie mniej pigmentu niż Metallique).Podsumowując - woski nadają się na każdą powierzchnię - drewno, papier, MDF, karton, metal, gips, masę plastyczną, glinę i inne. Woski są permanentne po wyschnięciu, przed wyschnięciem można je natomiast dowolnie łączyć, ponieważ bardzo dobrze mieszają się ze sobą. Szerokie wieko pozwala pracować wieloma narzędziami - szerokimi pędzlami, miękkimi szmatkami, oraz palcami - bardzo wygodnie aplikuje się w ten sposób produkt.

Wszystkie woski cudownie pachną i mają wygodne, płaskie opakowanie - idealne do przechowywania. 
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu i zapoznania się z pełną gamą kolorystyczną wosków:

http://www.fifirifi.pl/pl/c/Pasty%2C-Inki%2C-Miki/136


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz