środa, 22 marca 2017

Czas na nowe...
Wiele osób prosiło nas o przetestowanie nowych markerów PROPIC firmy Renesans - markery te w ostatnich dniach pojawiły się na półkach sklepu Fifi Rifi.

Do współpracy zaprosiliśmy międzynarodową pracownię KoziolekDesign, która odpowiedzialna jest w pełni za design samochodu New Warsaw, i która podejmuje się wszelkich, nawet najbardziej wymagających działań projektowych, a także, co bardzo ważne, prowadzi szkołę rysunku i designu (30 lat doświadczenia w projektowaniu i nauce). Zakres ich prac obejmuje - od projektów logotypów, plakatów, grafik etc. po wzornictwo przemysłowe ( samochody, motocykle, rowery, przedmioty, meble) i modelowanie 3D, kończąc na malowidłach ściennych.

Dzięki ich doświadczeniu oraz ogromnemu wachlarzowi usług jakie oferują, mogliśmy być spokojni o wiarygodne i w pełni wyczerpujące przeprowadzenie testów markerów. Wydana na temat markerów PROPIC opinia jest dla nas niezwykle cenna. 

 Kilka słów wprowadzenia - markery PROPIC to  markery na bazie alkoholu firmy Renesans. Pełna kolekcja obejmuje 90 kolorów oraz blender - wszystkie markery, łącznie z blenderem, kosztują 7,90 zł, czyli jest to mocno konkurencyjna cena w porównaniu z innymi produktami z tej samej półki.

 Opakowanie jest bardzo funkcjonalne - posiada szczelne zatyczki, dzięki czemu markery nie wysychają. Prostokątna, lekko zaokrąglona obudowa sprawia, że marker pewnie trzyma się w dłoni i dość lekko, naturalnie prowadzi się go po papierze. Marker posiada dwie końcówki - standardową szeroką, skośnie ściętą oraz stożkowatą, znacznie chudszą. Przydaje się ona do rysowania detali na pracach.  Markery bardzo dobrze mieszają się ze sobą. Dzięki ich transparentności, tonowanie jest niezwykle proste. Przy tak szerokiej gamie kolorystycznej można uzyskiwać bardzo płynne przejścia, co dodatkowo ułatwia blender. Kolory są bardzo soczyste, barwy są naprawdę nasycone. Markery idealnie nadają się zarówno dla osób początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych rysowników i projektantów. 

Przy cienkich kartkach ksero, marker minimalnie się rozmywa, ale podyktowane jest to bardzo słabą jakością podłoża, nie natomiast jakością samego markera. Przy grubszych kartkach lub dedykowanych papierach rysunkowych problem ten absolutnie nie występuje.


Jak już wspomnieliśmy, markery bardzo dobrze się mieszają i tonują. Możemy uzyskiwać rozmaite tony przy użyciu jednego markera lub łączyć go dowolnie z różnymi innymi kolorami uzyskując masę nowych odcieni i kolorów. Przy mieszaniu kolorów bardzo przydatny okazuje się blender

Co równie ważne, markery PROPIC bardzo dobrze łączą się również z pozostałymi markerami dostępnymi na rynku. Świetnie mieszają się z PROMARKERAMI i COPICAMI, fantastycznie prezentują się również z pozostałymi markerami alkoholowymi. Można je mieszać na rozmaite sposoby, łącząc również techniki rysunku - markery świetnie przyjmują na siebie kredki, węgle, ołówki i pozostałe markery - niekoniecznie alkoholowe. Po zaschnięciu są całkowicie permanentne, matowe i można po nich rysować wcześniej wymienionymi mediami.


Podsumowując - markery PROPIC posiadają absolutnie bezkonkurencyjną cenę, a w cenie tej otrzymujemy naprawdę dobrej jakości markery. Idealne dla osób początkujących, ale równie mocno polecane dla osób o większym doświadczeniu. Markery te z pewnością dedykowane są do projektowania, rysunku i grafik. 

Dużym plusem są soczyste i nasycone barwy przy jednoczesnej transparentności, która w znacznym stopniu ułatwia tonowanie i mieszanie kolorów. Bardzo dobrze trzyma się papieru, nie rozmywa się i daje jednolity kolor. Idealnie miesza się również z markerami innych firm, dzięki czemu otrzymujemy nieograniczone pole do tworzenia nowych barw i odcieni.

Poniżej można przyjrzeć się gotowej pracy, jaką stworzyła pracownia KoziolekDesign - w pracy użyto markerów PROPIC, które mieszano z markerami innych marek.

2 komentarze:

  1. Wow, możliwości naprawdę duże :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poproszę jeszcze post typu tutorial/ tipy i triki dla osób zaczynających z Propicami

    OdpowiedzUsuń