wtorek, 24 marca 2015

A właśnie, że słodko!

I to bardzo! Słodki domek - cud-miód, budyń z malinami!
Takie dostałam zadanie, a z nim nowe farbki akrylowe Marthy Stewart.
Kiedy je zobaczyłam pomyślałam - to nie moja bajka! Pastelowe, zimne i niesamowicie słodkie! Zupełnie nie moje kolory!
Jakież było moje zdziwienie po pierwszym zanurzeniu palca (bo ja maluję palcami)! Jestem zachwycona i moim zachwytem chcę podzielić się dzisiaj z Wami.


Oto krótki kurs jak zrobić budkę dla ptaszków,
ale po kolei... najpierw kilka słów o samych farbkach.

Farbki Marthy Stewart są niesamowicie nasycone pigmentami, dzięki czemu idealnie kryją każdą powierzchnię. Nadają się zarówno do domu jak i na zewnątrz, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz na promienie UV. Możesz ich używać na powierzchniach porowatych jak i gładkich - są naprawdę rewelacyjne! Dodatkowo, możesz nakładać je na papier, drewno, ścianę, metal, a nawet szkło (odporne na zmywanie nawet w zmywarce!). Ja już je pokochałam :-)

Na razie mam trzy kolory farbek - Kuskus, Groszek, i Flaming oraz brokatową farbkę Kostka cukru. Właśnie te kolory wykorzystam do zrobienia przesłodkiego domku.

Bazę domku dla ptaszków okleiłam papierem z kolekcji Enchanted

Papier przycięłam do rozmiaru bazy, następnie nałożyłam i roztarłam na niej białe gesso i farbki akrylowe Flaming i Kuskus (Ostrożnie! Farbki są bardzo wydajne i nasycone kolorem! Wystarczy odrobina!)

Na tak przygotowaną bazę nałożyłam dodatkowo wzór z maski Adamaszek i stempla Messy

Wypukły wzór pociągnęłam dodatkowo Kuskusem i  farbką brokatową "Kostka cukru"

Podobnie zrobiłam ze wszystkimi ściankami domku

 Wszystkie ścianki domku skleiłam ze sobą. 

 Dach obkleiłam zielonym papierem z tej samej kolekcji Enchanted, a następnie pocieniowałam białym gesso i farbką akrylową Groszek.


Gotowy, wysuszony daszek przykleiłam do pozostałych ścianek domku. Szpary pomiędzy ściankami uzupełniłam gesso i przystąpiłam do ozdabiania mojego domku.


Ale to już inna historia. Dzisiaj przede wszystkim chciałam pokazać jak można wykorzystać farbki akrylowe MS. Gorąco polecam i zapraszam do sklepu! Prawda, że są niesamowite?1 komentarz:

  1. :) Tak mi się wydawało, że to cudne preparaty :)
    Piękny domek.

    OdpowiedzUsuń