wtorek, 6 lutego 2018

Maski do zadań specjalnych...

Często pytacie czy z serii czarnych masek Lori Kotori jakie oferujemy w naszym sklepie, 
znajdziecie drobne i delikatne wzory.
Dzisiaj post o tym dlaczego nasze czarne maski posiadają takie, a nie inne wzory
oraz do czego możecie ich użyć...
Nasze maski posiadają wzory typowo pod mixed-media. Wzory są idealne pod tła, do grubej i wyrazistej tekstury, do ciekawych akcentów do journali. Dodatkowo ich ogromną zaletą jest grubość. Przy standardowych maskach pasty strukturalne wychodzą wyjątkowo delikatnie, tutaj natomiast mamy efekt wyraźnie odznaczającej się struktury. Świetnie widać to na przykładzie okładki albumu jaką wykonała Aga Baraniak.


Możemy tworzyć wzory z wyraźną, grubą teksturą, dające bardzo ciekawy efekt. Przepuszczony przez nasze maski wzór jest wyjątkowo gruby, fantastycznie odznacza się na tle projektu, dzięki czemu mamy wrażenie przestrzenności. Świetnie do tego nadawać się będzie masa piaskowa gruboziarnista (użyta w tym projekcie) oraz masa kryształowa:


Wzory jakie wybieramy pod nasze maski muszą być uniwersalne, dające możliwość stworzenia ciekawego tła i struktury. Delikatne esyfloresy i dekory nie byłyby w stanie odwzorować nam grubych struktur, ponieważ wzór zgubiłby się...

 
Fakt, że uzyskujemy grube tekstury dzięki tym maskom nie oznacza oczywiście, że nie mogą być one używane wraz z tuszami, mgiełkami czy farbami. Wtedy wzór będzie delikatniejszy i bardziej plaski, co daje nam dodatkowe możliwości tworzenia.

Maski te są bardzo uniwersalne i możesz z nimi pracować na wszelkie sposoby, używając przy tym wszystkie dostępne media. Dodatkowo są bardzo elastyczne, dlatego nadają się również pod obłe podłoża (np szklanki). Pamiętaj że stworzone są specjalnie pod bardzo grube warstwy past strukturalnych, ale świetnie sprawdzą się również przy tradycyjnych pastach, gesso, gel medium i innych masach strukturalnych!

Dzięki nim możesz również zaszaleć i stworzyć własne pasty strukturalne - świetnie nada się do tego żel medium od Renesansu . Po wyschnięciu medium jest całkowicie przeźroczyste, więc możesz wymieszać je z kamyczkami, mikrokulkami, brokatem i innymi sypkimi mediami - będą pięknie wyglądać "zawieszone" w przeźroczystej strukturze...

Nasze maski znajdziesz tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz