środa, 19 sierpnia 2015

W kolorze rdzy

W sklepie Fifi Rifi zagościły bardzo ciekawe media firmy Viva Decor,
wśród nich Rusty Paper. Cóż to takiego?


 "Farba przeznaczona do tworzenia efektu postarzenia w kolorze charakterystycznej rdzy. Produkt na bazie wody i akrylu, odporny na wodę oraz warunki atmosferyczne. Można nakładać różnymi technikami: pędzelkiem, pędzelkiem gąbkowym (topowanie), szpachelkami czy poprzez przecieranie. Zaleca się dwukrotne nakładanie kremu, w celu uzyskania lepszego efektu. Farbę można nakładać na różne podłoża: papier, karton, drewno, metal, tworzywa sztuczne, szkło, styropian - na wszystkich wygląda bardzo realistycznie."

Taki opis możemy przeczytać w informacji o produkcie na stronie sklepu. Brzmi bardzo ciekawie, a więc - do dzieła - spróbujemy.
Najpierw papier

 Zostały brązowe smugi z maleńkimi grudkami, faktycznie wygląda jak rdza! Będzie można bardzo ciekawie postarzać papier, zdjęcia czy np. pudełka.

Teraz coś metalowego. Od dawna na półce leżą u mnie metalowe dzwoneczki, których kolor kompletnie mi się nie podoba. Pociągnęłam je farbką. Na gładkiej metalowej powierzchni Rusty trochę się ślizga, ale daje to dodatkowo bardzo ciekawy efekt, a po nałożeniu drugiej warstwy uzyskałam coś takiego:

Prawda, że dzwoneczki prezentują się bardzo ładnie?
Po dzwonkach przyszła kolej na starą filiżankę, którą wygrzebałam z piwnicy...
ciekawe...

 
 Jedna warstwa...

 druga,... przy okazji dostało się także pokrywce na słoik...


Kiedy farbka całkowicie wyschła brzegi filiżanki pociągnęłam delikatnie złotą Inką. Podobnie pomalowałam w kilku miejscach pokrywkę i dzwoneczki.


Farbka schnie naprawdę szybko, więc już po kilku minutach mogłam zacząć ozdabiać moje dzieło. W ruch poszedł sznurek, koronka, stara ozdoba z paska...

A może lepiej z dzwoneczkami i ścinkami starych wycinanek?I ze starej porcelany mam niby żeliwny dzbanuszek na jesienny bukiecik, jakieś bibeloty lub po prostu prezencik dla kogoś bliskiego. Wykonanie proste, a efekt naprawdę ciekawy. Przynajmniej ja tak uważam. A Wy?Użyte materiały:
Farbka imitująca rdzę Rusty

2 komentarze:

  1. Kolor bardzo trafił w mój gust. Wspaniale zagospodarowałaś filiżankę, cudo. Powiedz mi proszę czy farba powoduje falowanie papieru? Jaki papier został wykorzystany do testu?

    OdpowiedzUsuń
  2. Po otwarciu pudełka kolor wydaje się bardzo ciemny, wprost czekoladowy - po rozstarciu na materiale robi się piękny, rdzawy. Intensywność barwy zależy też od ilości nałożonej farby. Ciekawe jest też to, że w jednych miejscach staje się ciemniejszy, a w innych jaśniejszy - jest bardzo naturalny. Na papierze Rusty pięknie się rozciera i absolutnie nie powoduje falowania - a testowałam na zwykłej, szarej kopercie. Życzę twórczych eksperymentów!

    OdpowiedzUsuń