piątek, 25 lipca 2014

Czas na herbatkę ... czyli nowe życie pudełka na kartkęZapraszam na herbatę. Ale nie taką, ze sklepu w torebce na sznurku. Będzie to herbata z Maciejkowego zacisza. Zaparzę Wam mięty, albo melisy, a do tego np. łyżeczka malinowych konfitur.
W Maciejkowym zaciszu rosną zioła. Mięta, melisa, bazylia, szałwia, oregano, koper… Wiosną kwitnie jaśmin. Lubię, kiedy są w ogrodzie. Ale lubię także je zbierać, suszyć, a później obdarowywać nimi moich bliskich. Można z nich robić domowe herbaty, dodawać do sałatek, mięsa, zup.
Ze sklepu Fifi Rifi przyszła paczka z kraftowymi pudełkami na kartki. Ja wykorzystałam je jako opakowanie dla moich domowych herbatek. 


 Jak zrobić takie pudełko?
W tym przypadku wykorzystałam kwadratową bazę . Spód pudełka możemy sobie odłożyć  na razie na bok. My zajmiemy się wieczkiem (częścią nieco szerszą).


 Wieczka nie składamy. Z wybranego papieru scrapowego wycinamy  kwadrat nieco tylko mniejszy od powierzchni pudełka, drugi kwadrat troszeczkę mniejszy od pierwszego i cztery paski pasujące wielkością do boków pudełka.


 Wycięte elementy postarzamy nożyczkami, zaginamy, w kilku miejscach przedzieramy i tuszujemy. Mniejszy kawałek delikatnie przymocowujemy do większego. Nie przyklejamy  „na amen”, bo później pomiędzy te kawałki wsuniemy jeszcze ozdoby. Na środku wycinamy potrzebnych rozmiarów koło.


Nasze kwadraty dopasowujemy do wieczka. Niestety, pudełko jest za szerokie do maszynki, więc musimy poradzić sobie ręcznie. 


 Delikatnie odrysowujemy kształt wyciętego koła w miejscu, gdzie w pudełku ma być okienko. Następnie odrysowujemy wokół niego drugie koło, odrobinę większe od tego, wyciętego w papierach i  wycinamy  je nożyczkami.


 
Teraz możemy przystąpić do ozdabiania. Lepiej to robić na rozłożonym pudełku! Przyklejamy papier do bazy pudełka, tuszujemy, chlapiemy, stemplujemy, co tam nam w duszy gra… przymocowujemy ozdoby… Okienko od spodu podklejamy celofanem.
Do pudełka wkładamy suszone zioła lub herbatę w woreczku. I prezent gotowy.
Oczywiście tak przygotowane pudełko może być także opakowaniem na kartkę lub jakiś upominek.Do zrobienia pudełka wykorzystałam:
Tusz wodny Distress Ink Pad Old Paper   http://www.fifirifi.pl/pl/p/Distress-Ink-Pad-Old-Paper/1752
Tusz wodny Distress Ink Pad Vintage Photo  http://www.fifirifi.pl/pl/p/Distress-Ink-Pad-Vintage-Photo/1754
Puder do embossing


2 komentarze:

  1. Po prostu cudo - na pewno wykorzystam pomysł - bo jest rewelacyjny. Sama bym chciała taki prezent dostać. Sama przyjemność :))))

    OdpowiedzUsuń